Сервіс ВІШЛИСТІВ і ПОДАРУНКІВ для дітей
  • uk ru
  • Гість
  • 0
Назад

День народження в садочку: неможливе – можливо

2018.10.05 18:55

Я - з тих мам, які примудрилися народити дитину в дощову і холодну пору року. Добре моїй сусідці Інні, її донечка з'явилася на світ сонячним серпневим днем. І ось уже третій рік ми спостерігаємо одну й ту саму картину. До під'їзду виносять стіл з тістечками, кавуном, яблуками, цукерками і лимонадом. На всіх дітлахів у дворі надягають паперові ковпачки, вручають кульки, і далі в справу вступає запрошений аніматор. Усе верещать від захвату. Іменинниця Дарина ходить щаслива.

А мої хлопці люто заздрять. Ну як, скажіть, я накрию стіл в листопаді і в січні?! Адже свічки задме пронизливий вітер, а напис на торті вкриє снігом. Зате у нас є те, про що літні іменинники можуть тільки мріяти - день народження у садовському або шкільному колективі. До шкільного свята ми повернемося в наступній статті.

Сьогодні ми зупинимося докладніше на питанні, як організувати день народження дитини в дитячому саду. Я розповім про один з днів народжень мого Тимофія.


З чого починати

Підготовку ми починали з розмови з вихователями. Вони - найголовніші ваші спільники в даному питанні. Саме вихователі підказали, що з наших грандіозних задумів вийде, а що - ні. Крім того, ці відважні жінки допомогли нам впоратися з 24-ма шаленими малюками.

У нас в саду день народження зазвичай відзначали скромно. Батьки приносили частування, іменинник отримував подарунок від групи: зазвичай це був набір з розмальовки та олівців. Загалом, те, на що вистачило фантазії у батьків.

Але у нас все було інакше. День народження сина припадав на середу. Святкувати його вирішили після денного сну. Нам цілком вистачило двох годин на веселощі та привітання. Правда, мені довелося взяти відгул на роботі, адже приготування почалися ще після обіду.


Прикрашаємо групу

За прикрашання групи ми взялися під час тихої години. У нашій групі спальня - окреме приміщення. Якби це було не так, свято довелося б переносити на ранок. А групу прикрашати ввечері, коли діти розійшлися.

Так ось, ми розвісили в приміщенні надувні кулі різної форми і кольору. До кожної шафки теж прив'язали кульку. Пізніше власник шафки забирав кульку додому як сувенір. Найкрасивіша куля була на шафці у Тимошки. Над входом в групу причепили яскравий плакат з «З Днем народження!» Оскільки у нас в родині з художниками туго, то плакат купили готовий. Але можна і малювати самостійно.

Один зі стільців задрапували під трон. Наклеїли на нього зірки з золотою папери. Потім на ньому гордо сидів іменинник. До речі, ця ідея так припала всім до смаку, що «трон» в групі розбирати не стали, залишили для майбутніх іменинників.

Тож, я зрозуміла наступне: щоб забезпечити рукотворну красу. Не потрібно бути художником-оформлювачем. Банальних умінь і покупок з канцтоварів цілком вистачає.


Подарунки - в студію

У цей день вихователька з дітьми на ранковому занятті робила велику аплікацію. На аркуші ватману кожен малював квіти, листя, прикладав долоні. На лист кріпили жолуді, каштани і розфарбовані макаронні вироби. А потім цей загальний шедевр під час свята подарували нашому синові. Його захопленню не було меж. Адже він не знав, що вся група це робила для нього. Втім, діти, судячи з усього, теж не знали.

Трохи пізніше аніматори подарували йому «справжній» подарунок, попередньо переданий батьками. Але аплікації він зрадів більше. Після закінчення банкету ми вручили кожній дитині невеличкий сувенір: свисток, набори наклейок, мильні бульбашки, м'яч-стрибунець і т.д.

На майбутнє зазначу, що подарунки були не зовсім рівноцінними. І цей момент потрібно обов'язково враховувати, щоб ніхто не ображався. І ще - у кожного була кулька, пам'ятаєте?


Частування

Частування варто окремої розмови. Мабуть, це найбільш спірний момент свята. У нашому дитячому садку діє правило: їжу і частування давати дітям не можна. Зазвичай батьки іменинника купують маленькі соки і бісквіти в індивідуальній упаковці. Вихователь роздає частування особисто в руки батькам, а ті вже вирішують, давати чи не давати їх дітям. Ми так і зробили.

Я знаю, що в деяких садочках дозволяють тільки домашнє частування, а в деяких - тільки цукерки та фрукти. У будь-якому випадку, це питання потрібно заздалегідь прояснити, адже на вас лежить величезна відповідальність за здоров'я всіх дітей. Не забудьте про частування для вихователів ;-)


Анімація - це головне

Коли діти прокинулися і одяглися, їм оголосили, що сьогодні в групі іменинник. Всіх привели до великої кімнати, синочка посадили на трон. І тут почався сюрприз. Ми запросили аніматорів - ростові ляльки. На 24 дитини ми запросили трьох. В принципі, впоралися б і удвох - це дозволило б трохи заощадити.

Але ми не про це. Аніматорів вибирали за рекомендаціями досвідчених батьків. Виявилося, що у аніматорів повинні бути медичні книжки, і це обов'язкова умова для проведення свята в дитячому саду. Врахуйте це, вибираючи розваги для свого малюка.

Ми зупинили свій вибір на ростових ляльках з програмою «Фіксики». Це була чудова година танців, конкурсів, жартів і подарунків. Усі були щасливі.

Нам ще пропонували шоу мильних бульбашок, фокусника, пряниковий майстер-клас ... Подруга для трирічних замовляла ляльковий театр. Ще одна знайома для дітей такого ж віку запросила клоунів. З'ясувалося, що діти їх боятися - половина групи ридала. Загалом, пропозицій маса. Потрібно тільки вибрати.

Буквально пару слів скажу про те, як відчував себе мій маленький іменинник. Коли лягав спати, він зізнався, що найкласнішим було те, що в центрі уваги був саме він. Я навіть подумати не могла, що це буде важливо для мого улюбленого «сором’язливчика».


Замість висновку

Дорогі батьки, обов'язково святкуйте дні народження своїх діток у дитячому садку, в школі, в секціях і гуртках. Це важливо для діток, для їх відносин в колективі, для їх дружби. А ще це дуже весело. Єдине, що варто пам'ятати, кожен садок - це окрема держава зі своїми правилами і законами. Обов'язково все уточніть все у свого вихователя.


Сподіваюся, ця стаття була для вас корисною. Якщо ви вже святкували Дні народження своїх карапузів в садку, напишіть про це. З якими труднощами зіткнулися ви? Не соромтесь. Пам'ятайте, я завжди з великим задоволенням відповім на всі ваші коментарі.

Для правильної роботи, сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies у своєму браузері. Дізнатись більше