Назад

Як власноруч зіпсувати дитячий день народження

2018.04.06 16:26

Інструкція до невиконання.

День народження у дитини завжди асоціюється з подарунками. І неважливо, скільки років дитині – 5 чи 25 – в душі кожен цього дня чекає на диво. А чи так часто воно трапляється насправді?

Пам’ятаєте, скільки разів вам доводилось розтягувати губи у штучній посмішці, дивлячись на черговий недоречний подарунок? Якщо у дорослих подарунок «не до лану» - це легка прикрість, то дитині він здатен геть зіпсувати відчуття свята. Навряд чи синочок або донечка будуть наступного дня у школі вихвалятися, що «особливо смачним вийшов мамин фруктовий салат», а «на хрещеній була неймовірна сукня». Чи зможуть вони цього дня заснути щасливими, обіймаючи ПОДАРУНОК СВОЄЇ МРІЇ, залежить тільки від вас.

«Навряд чи синочок або донечка будуть наступного дня у школі вихвалятися, що «особливо смачним вийшов мамин фруктовий салат», а «на хрещеній була неймовірна сукня».»


Витрачаючи безмежну кількість часу і грошей на підготовку до дитячого дня народження, батьки впевнені, що організовують маленькій принцесі або улюбленому шибенику найкраще свято в житті. Шкода, що піклування про правильні подарунки у цій метушні відходить навіть не на другий, а на двадцять другий план. Це не наша провина, а наша біда. Адже нас самих вчили дякувати за БУДЬ-ЯКИЙ подарунок. Дитина, яка не змогла втримати сліз, коли дорослі знов не догодили, вважалася невихованою. И це у найліпшому випадку. Помилки своїх батьків ми перенесли у дитинство наших малюків. Ось вони:

1.Просити соромно. На запитання «що подарувати вашій дитині», потрібно відповісти: «Він зрадіє усьому».

Так ось. Не зрадіє. У чудовій книзі Элінор Портер «Полліанна» описана історія про те, як маленька дівчинка на свято хотіла отримати ляльку, а їй подарували… милиці. Звісно, це кричущий випадок. Але й сучасна тітонька може просто не знати про існування гвинтівки НЕРФ. А брат-студент не відрізнить Евер Хай від Монстр Хай.

2.Подарунок, який дійсно бажає дитина, коштує дорого. Неможна примушувати родичів витрачати ГРОШІ.


Чомусь ми самі легко приймаємо грошові еквіваленти подарунків на дорослий день народження, але все ще впевнені, що настане кінець світу від слів: «Наш малюк хоче гіроскутер, ми будемо раді, якщо ви подаруєте гроші». Повірте, кінець світу не настане. Перевірено неодноразово. Ви ж не хочете, щоб ваша дитина знов їздила на самокаті. Адже гіроскутер ви так і не «потягнули».

3.Чого він там бажає! Та у нього нові бажання що п’ять хвилин! Я краще знаю, що йому потрібно.

Дитина – особистість. Зі своїми звичками, думками, почуттями. І бажання в ней є. Якщо ви не знаєте чи відмахуєтеся від них – це не проблема маленької людини. Ви дійсно впевнені, що ваша дочка саме зараз хоче прочитати подарункове видання «Тома Сойєра», а син буде у класі вихвалятися новими чоботами? Ви точно-преточно знаєте, що дитина мріє зібрати планер із дерев’яних рейок або вишити бісером троянду? Не впевнені? Ну, тоді не називайте її невдячною, коли цей подарунок буде валятися де-інде.


4.Та я ж усе написала і детально пояснила усім гостям. Як можна було переплутати?

Як результат – не та модель довгоочікуваної машинки Хот Вілс, не та серія ляльки ЛОЛ. А ви ж пояснювали… Пояснювали? Та невже! Поки у вас не народилася дитина, чи добре ви розумілись на сучасних іграшках? Знали їх в обличчя і за характером? Могли годинами розмірковувати про відмінності? І останнє запитання – чи ви самі вірите у те, що кажете?

«Поки у вас не народилася дитина, чи добре ви розумілись на сучасних іграшках?»


Підведемо невтішні підсумки. Виходить за принципом: хотіли як краще, а сталося як завжди. По хаті валяються деталі дешевих машинок – адже ви побоялися попросити якісну, щоб не напрягти гостей. Після свята ви ховаєте ще один марний подарунок – до інших таки самих. А сукенку, яку подарувала дальня родичка, донька не вдягне навіть під страхом смертної кари. Добре, що в принципі й не доведеться, адже вона з нього вже виросла.


Друзі, чи поділяєте ви цю думку? А ви пам’ятаєте свій найкращий подарунок у дитинстві? А найбільш невдалий? Обов’язково напишіть у коментарях.

Для правильної роботи, сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies у своєму браузері. Дізнатись більше